BTH Import Stal to aż 3 dekady doświadczenia!

Przedsiębiorstwo BTH Import Stal z siedzibą w Krakowie, to jeden z największych polskich podmiotów, zajmujących się produkcją oraz importem stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Na przestrzeni 30 lat naszej działalności, stworzyliśmy jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w tej części Europy. Trafiają do niego wyroby stalowe od największych producentów z Europy i Azji. Swoim klientom oferujemy zarówno wysokiej jakości półprodukty z przeznaczeniem do dalszej obróbki, jak również wyroby gotowe, zgodne z wymaganą przez klientów specyfikacją.

Od 2019 roku jako jedyne przedsiębiorstwo w Polsce, realizujemy usługi Pillow Plate spawając laserowo. Płaszcze grzewczo-chłodzące to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które ze względu na swoją ekonomiczność (niższe koszty wytworzenia produktu) cieszy się coraz większym zainteresowaniem w sektorze przemysłowym.

Zobacz jak pracujemy!

Na naszym oficjalnym kanale na YouTube zamieściliśmy już niemal 40 filmów, na których możesz zobaczyć nasz park maszynowy, wykorzystywane technologie oraz to, w jaki sposób realizujemy poszczególne usługi.

1992 - 2022

Poznaj naszą historię!

Początki naszej działalności sięgają wczesnych lat 90. XX wieku. W 1992 roku powstało przedsiębiorstwo Metal-Zbyt, by już 3 lata później sprzedać pierwszą tonę stali nierdzewnej. Systematyczny rozwój firmy sprawił, że niedługo później potrzebne było zwiększenie przestrzeni produkcyjnej. W tym celu w 1997 roku zakupiliśmy budynek magazynowo-biurowy w Świątnikach Górnych w powiecie krakowskim, gdzie w kolejnych latach prowadziliśmy swoją działalność.

 

Rok 1999 z całą pewnością należy uznać za przełomowy dla naszej firmy. Dokonaliśmy wtedy zmiany nazwy z Metal-Zbyt na BTH Import Stal i to właśnie ta nazwa od ponad 20 lat kojarzona jest w Polsce z wysokiej jakości usługami z zakresu obróbki stali i nie tylko. Ze względu na dalszy, dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa, rozpoczęły się poszukiwania dla nowej lokalizacji. W 2004 roku przenieśliśmy się do Krakowa, gdzie zakupiliśmy nowy budynek magazynowo-biurowy.

 

Z biegiem lat rozwijaliśmy własny park maszynowy, odpowiadając na coraz większe wymagania klientów. W 2006 roku zakupiliśmy maszyny do laserowej obróbki stali. Dwa lata później powstały kolejne hale produkcyjne, wyposażone w nowoczesne maszyny do obróbki powierzchni. Dzięki unijnym dotacjom na rozwój przemysłu, możliwe było w 2012 roku wybudowanie nowej hali oraz zakup kolejnych maszyn do obróbki stali.

 

W 2015 roku otworzono nową lokalizację firmy BTH Import Stal w Krakowskim Parku Technologicznym, gdzie stworzono nowoczesny park maszynowy do cięcia blach z kręgu 0,4 – 3 mm. Dzięki dotacji z Unii Europejskiej powstała nowa hala produkcyjno-magazynowa. Uruchomiono też maszyny do produkcji Pillow Plate i cięcia blach z kręgu 3-10 mm. W 2019 roku zakupione zostały grunty o powierzchni 10,5 ha w strefie ekonomicznej z przeznaczeniem na dalsze inwestycje.

 

W 2019 roku w Podłężu, w strefie ekonomicznej Niepołomice powstała kolejna hala o powierzchni 20 000 m2, w której znalazły się nowoczesne maszyny i urządzenia. Znacznie poszerzone zostały możliwości produkcyjne, dzięki m.in. linii do cięcia blach z kręgu o szerokości 2000 mm i grubości 20 mm, 6-metrowej prasie krawędziowej, maszynom do spawania laserowego produktów Pillow Plate, wycinarce laserowej ze stołem roboczym 2500 x 6000 m czy stanowiskom spawalniczym TIG. Powołaliśmy również do życia laboratorium, w którym przeprowadzamy badania, np. testy szczelności czy próby penetracyjne.

Obróbka stali to nasza specjalność!

BTH Import Stal to lider branży w zakresie przetwórstwa stali nierdzewnej oraz stali kwasoodpornej. Jest to również czołowy producent stali, nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej. Jak można wnioskować po przeczytaniu naszej historii, cenimy rozwój i innowacyjność. Nieustannie unowocześniamy nasz park maszynowy, jak również stawiamy na rozwój kompetencji naszych pracowników. Wierzymy, że takie podejście pozwoli nam nadal dopasowywać ofertę do coraz bardziej specjalistycznych wymogów rynkowych, oferując kompleksowe usługi z zakresu obróbki i dystrybucji stali.

 

Od kilku lat przykładamy szczególną uwagę do nowej gałęzi naszej działalności – produkcji płaszczy grzewczo chłodzących “pillow plate”. Możliwość zespawania ze sobą dwóch płaskich arkuszy blachy ze stali nierdzewnej, a następnie ich hydrauliczne napompowanie, pozwala z powodzeniem wykorzystać ten produkt w przemyśle chemicznym, kosmetycznym czy farmaceutycznym. Obecnie BTH Import Stal jest jedyną firmą w Polsce realizującą usługi Pillow Plate.

Jako jedyni w Polsce produkujemy wysokiej jakości płaszcze grzewczo-chłodzące typu
Pillow Plate

EKONOMICZNE ROZWIĄZANIE

Niższe koszty wytworzenia produktu

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

Szybki czas chłodzenia lub grzania

POLSKA PRODUKCJA

Lider krajowego rynku obróbki stali

WSPARCIE TECHNICZNE

Profesjonalne doradztwo dla klientów

Formularz kontaktowy

    * pola wymagane

    Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefoniczne wszystkie osoby zainteresowane technologia Pillow Plate. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

    (+48) 12 252 38 79 lub pillowplate@pillowplate.pl