Nasza marka BTH Import Stal działa od blisko 3 dekad.

Jesteśmy jednym z największych dystrybutorów stali nierdzewnej w Polsce. Od 1992 roku zaopatrujemy polski przemysł w wyroby hutnicze. Długoletnia współpraca z najważniejszymi producentami z Europy i Azji oraz gruntowne doświadczenie w obsłudze klientów, pochodzących z różnych sektorów gospodarki, są gwarancją najwyższej jakości oferowanych produktów i usług.

Czym jest płaszcz grzewczo-chłodzący Pillow Plate?

Pillow Plate to dwa arkusze blach ze stali nierdzewnej, które są ze sobą zespawane laserowo. Jest to doskonała odpowiedź na potrzeby klientów, poszukujących takich produktów jak płaszcze grzewcze oraz płaszcze chłodzące. Płaszcze dostępne są w naszej firmie w trzech kategoriach: wymienniki płytowe ciepła, pillow plate dla nowych zbiorników oraz pillow plate dla istniejących zbiorników.

Podczas procesu produkcyjnego dwie płaskie blachy są ze sobą spawane punktowo na całej wyznaczonej powierzchni za pomocą odpowiednio dobranego wzoru punktów spawania. Obrys zewnętrzny płyty spawa się w sposób ciągły, tworząc szczelną część oraz granicę ciśnienia. Charakterystyczne „poduszki” są następnie tworzone przez stopniowe pompowanie hydrauliczne.

Realizujemy wykroje z płaszczem pillow plate pod dennice stożkowe oraz dennice elipsoidalne. Technologia pozwala na łączenie ze sobą blach o grubościach od 0,6 do 2,0 mm (blacha nakładkowa) oraz 3-20 mm (blacha główna) oraz spajanie materiałów z 8, 9 oraz 10 grupy materiałowej, tzn. stali austenitycznej (304, 316, 321 i innych), stopów niklu oraz stali austenityczno-ferrytycznych (typu duplex).

Pillow Plate - zastosowanie

Płaszcz grzewczy, a zarazem płaszcz chłodzący Pillow Plate, wykorzystuje się do tworzenia różnego typu elementów wymiany ciepła. Takich, które znajdą zastosowanie w przemysłowym ogrzewaniu lub chłodzeniu różnego rodzaju produktów, w tym również produktów spożywczych, np. napojów bezalkoholowych, alkoholu (piwo, wino) oraz mleka.

Płaszcze grzejne / chłodzące PP doskonale sprawdzają się również w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym oraz chemicznym. Są stosowane do spawania blach o jednakowej grubości. Takich, których używa się do wyrobu płyt do wymienników ciepła, a także do spawania blach o różnej grubości, wykorzystywanych w produkcji reaktorów, zbiorników, itp. Płaszcz typu Pillow Plate może być również stosowany jako płaszcz grzewczy laboratoryjny lub płaszcz grzewczy na rurociąg.

W celu zapewnienia prawidłowej eksploatacji, grzewczo – chłodzący płaszcz z blachy zaprojektowany jest tak, aby przenosić ciśnienie niszczące przynajmniej pięciokrotnie przekraczające ciśnienie robocze medium chłodzącego/grzewczego. Co ważne, płaszcze grzewczo-chłodzące Pillowplate wykonujemy na zamówienie, według indywidualnego zapotrzebowania klienta. Dzięki temu, firmy kupujące płaszcze grzewcze oraz płaszcze chłodzące, otrzymują produkt, który idealnie spełnia pożądane wymogi i parametry. Zastosowanie spawarek laserowych programowanych CNC umożliwia wykonanie wielu pożądanych kształtów, punktów połączeń i mocowań oraz wnęk.

Zalety płaszczy grzewczo-chłodzących

Pillowplate, czyli płaszcz grzewczy, a zarazem płaszcz chłodzący, to rozwiązanie o wielu zaletach. Jedną z nich jest możliwość zastosowania płaszcza przy wysokich ciśnieniach. Kolejną zaletą jest to, że płaszcz ze stali konstrukcyjnej cechuje się hermetyczną budową i niewielką wagą. Ponadto, płaszcze Pillow Plate cechują się bardzo dobrymi właściwościami termohydraulicznymi.

Płaszcze PP cechują się wyjątkowo dużą efektywnością działania dzięki turbulentnemu przepływowi medium w szczelinach. Użycie „poduszki” owocuje niskimi kosztami spawania, przez co jest to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie. Pozwala na zastosowanie cieńszych materiałów i tym samym zaoszczędzenie na kosztach półproduktów.

Duża powierzchnia wymiany ciepła, a także turbulentny przepływ w komorach (poduszkach) mają wpływ na wzrost współczynnika przenikania ciepła, a zatem ich geometria skraca czas niezbędny do schłodzenia lub podgrzania produktu. Płaszcze grzewczo chłodzące Pillowplate to większa wydajność i oszczędności finansowe. Jako że objętość płyt i krążących w nich płynów grzewczo-chłodniczych jest niewielka, to również wydajność pompy nie musi być duża.

Formularz kontaktowy

    * pola wymagane

    Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefoniczne wszystkie osoby zainteresowane technologia Pillow Plate. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

    (+48) 12 252 38 79 lub pillowplate@pillowplate.pl